دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله

سالی که بهائیان جهان به همراه دیگر علاقه‌مندان صلح و یگانگی رسالت ایشان برای تاسیس وحدت عالم انسانی را جشن گرفتند

حضرت بهاءالله در سال 1196 ه.ش (1817 میلادی) در شهر تهران دیده به جهان گشودند. در سال 1396 ه.ش (2017 میلادی) میلیون‌ها نفر از مردم جهان دویستمین سالگرد تولد ایشان را به همراه سالگرد تولد حضرت باب، بشارت‌دهندۀ این ظهور، جشن گرفتند.

آنچه در این‌جا آمده است کوششی است تا علاوه بر آشنا نمودن شما هم‌وطنان حضرت بهاءالله با زندگی و رسالت این فرزند خاک پاک ایران، در شادی و سرور دیگر ستایندگان شکوه و جلال خداوند در سراسر دنیا شریکتان سازد.

Card image cap

حضرت بهاءالله

معرفی کوتاهی از زندگی و آثار حضرت بهاءالله که به درخواست بیت العدل اعظم توسط دفتر اطلاعات عمومی جامعۀ جهانی بهائی در سال 1992 به مناسبت صدمین سال درگذشت ایشان تهیه و منتشر شد.

فیلم بهاءالله پزشک آسمانی، جوانان و نوجوانانی از پیشینه‌های مختلف را نشان می‌دهد که در قسمت‌های مختلفی از انگلستان زندگی می‌کنند و در مورد مشکلاتی که در حال حاضر جهان با آن روبرو است و اینکه چگونه پیام حضرت بهاءالله درمان شفا بخشی برای پرداختن به این موضوعات در اختیار بشر می‌گذارد صحبت می‌کنند. قسمت‌های انیمیشن فیلم جنبه‌هائی از زندگی، رسالت و تعالیم حضرت بهاءالله را نشان می‌دهد.
فیلم کوتاه ریشه‌های آئین بهائی در دو قسمت نگاهی به تاریخ سال‌های اولیه آئین بابی و بهائی دارد.
فیلمی کوتاه که دیدگاه بهائی پیرامون اصل یگانگی نوع انسان را مورد بررسی قرار می‌دهد و گوشه‌هایی از اقدامات بهائیان در سطح محلی برای پیاده‌سازی این اصل در زندگی جوامعشان را به تصویر می‌کشد.
مفهوم جدیدی از دین- حضرت بهاءالله با ظهور خود تنها مجموعه‌ای از تعالیم جدید ارائه نمی‌دهند، بلکه مفهوم کلی دین را بازسازی می‌نمایند.
اصل یگانگی - ظهور حضرت بهاءالله، بینشی روشن از یگانگی نوع بشر و رهنمون‌های لازم برای تحقّق آن را برای انسان به ارمغان آورده است.
کتاب صوتی "کلمات مکنونۀ فارسی" از آثار حضرت بهاءالله
نظر برخی افراد سرشناس در مورد حضرت بهاءالله و آئین بهائی
تصاویری از خوشنویسی و طراحی فقراتی از کلمات مکنونه به مناسبت دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله
قطعاتی از آلبوم موسیقی به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله
قطعاتی از آلبوم "یانورالنور" ساخته شده به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله