دویستمین سالگرد تولد حضرت باب

که با ظهورشان، فصل جدیدی را در مسیر پیشرفت و اتحاد تمامی خانوادۀ انسانی آغاز کردند و بشریت را برای ظهور حضرت بهاءالله آماده نمودند.

حضرت باب در سال 1198 ه.ش (1819 میلادی) در شهر شیراز دیده به جهان گشودند. امسال میلیون‌ها نفر از مردم جهان دویستمین سالگرد تولد ایشان را به همراه سالگرد تولد حضرت بهاءالله جشن می‌گیرند.

ایرانیان که به عنوان هموطنان این دو خورشید تابان مفتخرند، سهمی مخصوص در این وجد و سرور دارند. آنچه در اینجا آمده است کوششی است تا علاوه بر آشنا نمودن شما با زندگی و رسالت حضرت باب و وقایع تاریخی آن زمان، در شادی و سرور این جشن‌ها شریکتان سازد.

Card image cap

پیام بیت‌العدل اعظم

اکتبر 2019

آبان 1398 (خطاب به بهائیان ایران)

پادکست «نگاهی به ظهور حضرت باب»، نگاهی دارد به برخی از ویژگیهای ساختارشکنانۀ ظهور حضرت باب و ارتباط آن با دیانت بهائی. همچنین کارشناسان و مورخین بهائی و غیر بهائی در خلال برنامه دیدگاههای خود دربارۀ ظرفیت موجود در پیام حضرت باب و حضرت بهاءالله برای ایجاد تغییر و پیشرفت در اجتماع را مطرح می کنند.
مقاله «رسالت حضرت باب» که اولین بار در نسخهٔ سال ۱۹۹۴-۹۵ نشریهٔ عالم بهائی منتشر شد، ظهور حضرت باب را با توجه به تأثیری که بر نویسندگان غربی آن دوران داشته و در بستر نفوذ متعاقب این آئین مورد بررسی قرار داده است.
مجموعۀ ویدئویی در 7 قسمت که به معرفی بعضی از اولین ایرانیانی می‌پردازد که پیام حضرت باب را شنیدند و نقش منحصر به فردی در انتشار تعالیم ایشان در سرتاسر ایران و کشورهای همسایه داشتند. در این قسمت‌ها ضمن دیدن سرگذشت مختصری از زندگی این پیشگامان کمتر شناخته شدۀ ایرانی، با گوشه‌هایی از رویدادهای سال‌های بعد از ظهور حضرت باب در ایران نیز آشنا می‌شویم.
شرح مختصری از زندگی حضرت باب
دوران بابی - شرح مختصری از وقایعی که در ایران بعد از اعلام رسالت حضرت باب تا زمان تیرباران شدن ایشان رخ داده است (1223 -1229 هجری شمسی)
کلیپهای کوتاه به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت باب دربارۀ زندگی و بیانات ایشان و تعالیم و دیدگاه‌های دیانت بهائی.
ویدئوهای کوتاه زیرنویس شده توسط وب‌سایت بهائیان ایران